51 Отредактировано Сашко (2013-07-30 13:38:48)

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

Южанка пишет:

По сути, нас будут стричь бесконечно.

Пока мы будем это позволять - да.

Южанка пишет:

Вот осенью вернут лицензии для 3,4 и 5 категорий. То, что вернут, и к гадалке не ходи.

Ну тут не факт. Подібні спроби повернути ліцензії вже були, однак чи то у ВР голосів не вистачило, чи то Президент наклав вето, точно не пам'ятаю, шановний consultant шарить краще в цьому.

Южанка пишет:

И мы опять дружными рядами пойдем платить за лицензию.

У нас ще строк дії старої не закінчився :D

Южанка пишет:

Господа, как бороться? если что. простите за наивный вопрос

Ну хоча б так
http://archiforum.org.ua/viewtopic.php?id=306
Запити, скарги, заяви. Ось конкретно чим би Ви змогли допомогти: якщо проходили підвищення кваліфікації, допоможіть побачити, як виглядає свідоцтво про підвищення кваліфікації.

Понравилось! Не понравилось

52 Отредактировано consultant (2013-07-30 14:01:42)

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

Сашко пишет:

...

Южанка пишет:

Вот осенью вернут лицензии для 3,4 и 5 категорий. То, что вернут, и к гадалке не ходи.

Ну тут не факт. Подібні спроби повернути ліцензії вже були, однак чи то у ВР голосів не вистачило, чи то Президент наклав вето, точно не пам'ятаю, шановний consultant шарить краще в цьому.
....

До чого тут я, коли кожен може прочитати стенограму - http://iportal.rada.gov.ua/meeting/sten … /4969.html

+ открыть спойлер

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Переходимо до повторного розгляду законів, повернутих з пропозиціями Президента України.

І на розгляд вноситься Закон України "Про внесення змін до законів України "Про архітектурну діяльність" та "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" з пропозиціями Президента України від 26.10.2012 року.  Тому я запрошую до доповіді Представника Президента України у Верховній Раді  Мірошниченка Юрія Романовича.

Є пропозиція розглянути за скороченою процедурою. Прошу.12:48:16

За-98

Прошу, доповідайте, 2 хвилини.МІРОШНИЧЕНКО Ю.Р.

Дякую, Володимир Васильович. Шановні виборці, шановні колеги! Прийнятий Верховною Радою 2 жовтня 2012 року Закон "Про внесення змін до законів України "Про архітектурну діяльність" та "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (реєстраційний номер 0983) не може бути підписаний Президентом України з таких причин.

По-перше. Законом запроваджується ліцензування господарської діяльності, пов’язане з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами та проектування об’єктів четвертої і п’ятої категорії складності. Президент України вважає, що запропоновані норми ускладнюють дозвільну систему  в сфері будівництва, що не відповідає засадам функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності, зокрема щодо зменшення рівня державного регулювання господарської діяльності, а також суперечить головній меті реформи в сфері дерегуляції, тобто суттєвому скороченню кількості дозвільних документів задля усунення бар'єрів для розвитку бізнесу.

По-друге, не може бути підтримано і положення Закону щодо визначення Кабінетом Міністрів порядку  ліцензування господарської діяльності. Відповідно до базового Закону про ліцензування  господарської діяльності особливості  ліцензування окремих видів господарської діяльності визначені на рівні закону. Тому не може бути підтримано делегування таких повноважень уряду. Глава держави вважає, що порядок ліцензування відповідного виду господарської діяльності з урахуванням притаманних йому особливостей  має бути чітко визначений в спеціальному законі.

В зв’язку з цим шановні колеги, прошу підтримати пропозиції Президента України до даного закону. Дякую за увагу і прошу поставити на голосування пропозиції Президента України.ГОЛОВУЮЧИЙ. Сідайте.

Я надаю слово першому заступнику голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального  господарства Зубко Геннадій Григорович.12:50:51

ЗУБКО Г.Г.

Доброго дня, шановні колеги! Доброго дня, шановний головуючий! У пропозиції, що надійшли від Президента України, прийнятого 2 жовтня 2012 року Верховною Радою  України  Закону про внесення змін до Законів України   про архітектурну діяльність та про ліцензування певних видів господарської діяльності, висунена позиція, що ліцензування господарської діяльності пов’язане з розробленням  містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та  будівництвом об’єктів. Наголошую: третій, четвертий і п’ятий групи складності     є надмірним державним регулюванням діяльності будівельної сфери.

Але комітет збирався з цього приводу три рази, три рази ми обговорювали це питання. І це питання дуже важливе, чому? Тому що саме третя категорія складності попала в цей законопроект.  Щоб було зрозуміло, під третю категорію складності сьогодні попадають об’єкти, які будуються: 9-поверхові будинки, 24-поверхові будинки. І, практично, запровадження системи сертифікації певних видів архітектурної діяльності дозволяє одній людині проектувати такі будинки. Це по-перше.

По-друге, якщо брати містобудівну діяльність і проектування містобудівництва, то, практично, одна людина може сьогодні проектувати житлову забудову. Тому комітет не погоджується з тим, що саме третя категорія попадає… третя категорія складності попадає в цей перелік.

І тому ми пропонуємо сьогодні згідно статті 135 Регламенту України, Верховної Ради  України відправити цей Закон на доопрацювання. Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради  у своєму висновку від 21 березня 2013 року також зазначило про те, що законопроект підлягає відхиленню, який протирічить Конституції України. Тому позиція комітету – направити цей закон на доопрацювання згідно статті  135 Закону України "Про Регламент Верховної Ради ". Дякую.ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Є питання до співдоповідача?  Немає. Є потреба в обговоренні? Комітет… Нема обговорення.

Згідно Регламенту, після закінчення доповіді і співдоповіді ставлю питання на голосування пропозицій, запропонованих Президентом України. Обговорення немає, сідайте.

Так, поправка 1. У вас є… У депутатів вже є поправки?

Вона комітетом відхилена. Ставлю на голосування пропозицію комітету.

Поправку ставлю на голосування номер 1 Президента України. Прошу голосувати.12:54:45

За-182

Проти – 44, утрималось – 55, не голосувало – 108. Рішення не прийнято.

Так, ставиться на голосування поправка номер 2 Президента України. Прошу народних депутатів визначатися голосуванням.12:55:20

За-193

Проти – 37, утрималось – 67, не голосували – 96. Рішення не прийнято.

Ставиться на голосування поправка 3 Президента України. Прошу народних депутатів голосувати.12:55:49

За-196

Проти – 43, утрималось – 63, не голосували – 92. Рішення не прийнято.

І остання поправка 4 Президента, прошу голосувати.12:56:18

За-194

Проти – 40, утрималось – 70, не голосували – 92. Рішення не прийнято.

Ставлю на голосування пропозицію комітету.

Закон України  номер 0983: про внесення змін до законів України "Про архітектурну діяльність" та "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" з пропозиціями Президента України від 26.10.2012 року – направити в комітет на доопрацювання. Прошу народних депутатів голосувати.12:57:18

За-282

Проти – 1. Утрималось – 40. Не голосувало – 76. рішення прийнято. Закон направляється в комітет.

По фракціях. Партія регіонів – 161, "Батьківщина" – 46, "УДАР Віталія Кличка" – 34, "Свобода" – 0, Компартія – 27, "Позафракційні" – 14.

Народ має знати своїх героїв. Хтось бачив у пропозиціях Президента, що "ліцензування господарської діяльності пов’язане з розробленням  містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та  будівництвом об’єктів"? Та ще й 3-5 категорії?

А подивіться порівняльну таблицю 01.07.2013 - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp … 3511=45152
Хто там дає поправки? Та тільки Кілінкаров! Дякуйте рідній комуністичній партії та тим лохам, які голосують, як барани.

Понравилось! Не понравилось

53

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

Мы когда в прошлом году акцию протеста устраивали, на нас в Минрегионе как на тупых староверцев смотрели, не понимающих всей мощи и полезности прогресса. Объясняли что, мол, это огромный шаг к Европе - отмена лицензий и введение сертификатов и мы радоваться должны, т.к. теперь деньги будут зарабатывать не буржуи проклятые, держатели лицензий, на которых ГИП и ГАП за еду работают, а непосредственно трудовой пролетариат в лицах последних, так как теперь они сами держатели документа, де-факто разрешительного характера.
И вот спустя полтора года, когда все смирились, отдали N-ное количество убитых енотов в пользу государства и отдельновзятых частных структур, всполошились. Мол, как это так?... Проектировать может один человек.... Ох, господа хорошие, автомат мне в руки. Из ушек своих драгоценных надо было банкноты повытаскивать, чтобы услышать все те доводы, которые мы говорили в то время. А теперь аппетит проснулся, и решили сделать вид, что, кажись, тупанули чуток...
Ни для кого ведь не секрет, как в последние несколько месяцев выдачи лицензий это все делалось и по каким расценкам. И что ж теперь? Готовиться к новым протестам и защищать свой кошелёк?

Понравилось! Не понравилось

54

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

После подписи Президента уже для проектирования 3-й категории сложности нужны лицензии (сертификата не достаточно).

Рада приняла Закон.

Пропозиції Президента до Закону "Про внесення змін до законів України "Про архітектурну діяльність" та "Про ліцензування певних видів господарської діяльності"

Номер, дата реєстрації: 0983

Понравилось! Не понравилось

55

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

apxipro, ходив по ссилці, дивився. З часу Вашого останнього поста туди надійшли нові документи.

Пропозиції Президента України до Закону 02.10.2013 містять зокрема таке:
"...вважаю за необхідне утриматися від запровадження ліцензування господарської діяльності, пов'язаної з розробленням містобудівної документації, а також із вишукувальними роботами, проектуванням об'єктів III – V категорій складності, будівництвом об'єктів III категорії складності..." (останній абзац)

Висновок Головного науково-експертного управління 21.10.2013 підтримує думку президента.

Отже, проектування об"єктів ІІІ категорії поки що не потребує ліцензії.
Але монополія містобудівних інститутів тепер захиталася - якщо ці пропозиції затвердять, сертифікат архітектора дозволить проектувати генплани міст та схеми планування територій... Веселощі попереду :)

Понравилось! Не понравилось

56

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

З А К О Н   У К Р А Ї Н И

Про основи містобудування

Стаття 17. Містобудівна документація
  Розробка містобудівної  документації  здійснюється проектними
організаціями,  іншими юридичними особами,  які мають ліцензії  на
виконання відповідних робіт, що видаються в порядку, встановленому
законодавством.

Понравилось! Не понравилось

57

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

apxipro пишет:

З А К О Н   У К Р А Ї Н И

Про основи містобудування

Стаття 17. Містобудівна документація
  Розробка містобудівної  документації  здійснюється проектними
організаціями,  іншими юридичними особами,  які мають ліцензії  на
виконання відповідних робіт, що видаються в порядку, встановленому
законодавством.

А в законодательстве - читай выше

Понравилось! Не понравилось

58

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

Дякую, вже читав.
Я акцентую увагу на тій цитаті "Пропозицій президента", яку привів у попередньому пості. Вона протирічить, і фактично - нівелює ст. 17 Закону.
Тобто, за цими пропозиціями, сертифікований архітектор під дахом будь-якої ТОВ зможе проектувати згадані об"єкти по договору підряду. (!?)

Понравилось! Не понравилось

59

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

renko пишет:

... сертифікований архітектор під дахом будь-якої ТОВ зможе проектувати згадані об"єкти по договору підряду. (!?)

Так, таки так!
Ба, більше того. Почитайте висновок Головного науково-експертного управління. Пропонується в законі "Про архітектурну діяльність" не залишити і згадки про якісь там ліцензії. Все перейде в закон "Про регулювання містобудівної діяльності".

Архітектурна діяльність - це тільки один із напрямків містобудівної діяльності (ст. 2 ЗУ "Про основи містобудування"). Там же можна прочитати, що ліцензування - це також один із напрямків містобудівної, а не архітектурної діяльності.

У статті 8 прямо було написано: "... ліцензування   певних   видів   господарської   діяльності  у будівництві  в порядку, встановленому законом".

А тепер подивіться Постанову КМУ від 5 грудня 2007 р. N 1396: "1. Затвердити Порядок ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури". Якого дідька стільки років порушується закон? І хто понесе відповідальність за перевищення повноважень Кабміном?

Понравилось! Не понравилось

60 Отредактировано consultant (2013-11-19 15:11:26)

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

Яка ідилія! - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp … &skl=8

Всі пропозиції Президента враховані, ніяких дебільних поправок... Красота!

Це називається "помінялася концепція". А шо то було вже двічі?

Звертаю увагу на одну деталь - Кабмін відсторонили від ліцензування. Значить, ПКМУ-1396 - капут!

Хай живе стаття 120 Конституції України!

Понравилось! Не понравилось

61

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

Цікаво, цікаво. Покращання напирає.
То що, братися за 4-5 категорії, чи ще почекати пару місяців - може схаменуться?

Понравилось! Не понравилось

62 Отредактировано consultant (2013-11-20 23:35:05)

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

renko пишет:

Цікаво, цікаво. Покращання напирає.
То що, братися за 4-5 категорії, чи ще почекати пару місяців - може схаменуться?

Якщо за проектування - то можна було братися ще "вчора". Передбачаю, що доля закону практично вирішена. Розумний робить зарАз, лінивий робить двічі, а хто робить із третьої спроби?

Завтра законопроект 0983 розглядатимуть у ВР. Мене цікавить виключно одне - виступ Зубко. Дуже хочеться порівняти із попереднім.

А, взагалі, подібні законопроекти без всякої агітки показують хто є хто (або хто є ніхто). Поживемо-побачимо.

Понравилось! Не понравилось

63

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

Лицензированию подлежит строительство! Проектирования нет в законопроекте.

Понравилось! Не понравилось

64

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

Нет, ну и где, где принятый документ? Слишком хорош был проект с поправками Президента. Мдя...

Понравилось! Не понравилось

65

Re: Министерство юстиции вернуло Лицензионные условия без гос. регистрации

Необходимо выбрать Зеленского, и тогда все проблемы данного рода начнут беспокоить нас меньше.

Понравилось! Не понравилось