1

Тема: ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд

З першого квітня 2019 року вступає в дію новий ДБН.
Є в ньому такі пункти, які змінять принципово підходи до проектування вхідних груп та під'їздів житлових будинків, а також призведуть до збільшення витрат на будівництво.

Пункт 6.1.1
...усі входи і виходи з будівлі, в тому числі евакуаційні, врівень з землею без влаштування ганку.
При реконструкції...допускається зберігання ганку заввишки не більше 0.15 мм від рівня вимощення або тротуару. В такому випадку необхідно улаштувати пандус.
(тобто тільки в такому випадку).

Отже ніяких пандусів та ганків. Вхід з рівня землі. Щоб вода не затікала в будівлю через поріг - планувати рельєф, дощова каналізація.

Пункт 6.3.1.1
Ширина маршу сходів в середині будівлі повинна бути не менше ніж 1,35 м. (відповідно і глибина проміжних майданчиків не менше ширини маршів).
Тобто збільшуються розміри сходових клітин.

Пункт 6.3.2.1
При реконструкції будівель і споруд внутрішні сходи до рівня першого поверху можуть бути дубльовані пандусами. У випадку розміщення приміщень на поверхах вище або нижче поверху основного входу до будинку (першого поверху) допускається застосування підйомників з вертикальним або паралельно до нахилу сходів переміщенням
Тобто пандуси замість вулиці тепер треба робити в будівлі (або підйомники).

Пункт 6.3.3.1
Житлові будинки і громадські будівлі та споруди слід обладнувати пасажирськими ліфтами та підйомниками (нахиленими або вертикальними піднімальними платформами) у випадку розміщення приміщень на поверхах вище або нижче поверху основного входу до будівлі (першого поверху)...
При новому будівництві житлових будинків для забезпечення вертикального переміщення від рівня входу в житловий будинок до рівня першого поверху і вище слід застосовувати ліфти із прохідною кабіною
.

Тобто тепер встановлення ліфта обов'язкове для всіх громадських та житлових будівель, незалежно від поверховості (два і більше поверха або цокольний поверх).
І ліфт цей з такою кабіною, що зазвичай його вантажопідйомність 1000 кг. А якщо у вас вхід і перший поверх на різних відмітках, то потрібно ліфт з прохідною кабіною (на кшталт лікарняних).

Ну і крім того є ще купа вимог до розміщення інформаційних вказівок та сигнальних засобів, що призведе до необхідності розробки ще одного розділу проекту з кресленнями на яких буде показано їх розміщення.

Понравилось! +2 Не понравилось