1 Отредактировано renko (2015-02-06 18:53:33)

Тема: Категорія складності. Шаманський бубон нормативів і чорний держящик

На зарі допотопних правил визначення категорії складності існувала можливість посекційного підрахунку за більшим результатом багатосекційних будинків в межах одного МБУО. Пізніше це відмінили, і багатосекційний будинок міг проводитися по документах окремими МБУО на кожну секцію.
І ось нарешті настав апофеоз регулювання: експертиза заявила, що категорія складності залежить від розмірів ділянки! Наприклад, на ділянці 10 га планується житлова забудова 5-поверховими будинками - і це може бути проведено лише через одні МБУО на всю ділянку, та її комплексну забудову (відповідно - 5 категорія). Але як інвестору запроектувати і будувати одразу все в існуючих ринкових умовах, й чи можливо по одним МБУО отримати десятки декларацій для різних проектувальників та підрядників? - питання риторичні. Просто скажена корупція. І покращання ))

Понравилось! +2 Не понравилось

2

Re: Категорія складності. Шаманський бубон нормативів і чорний держящик

В розмові з фахівцями експертизи виявилось, що основою їх позиції є сама назва документу МУОЗЗД, в якій фігурує "земельна ділянка" (вся). Втім, якщо розрахунок подається на одну секцію, МБУО отримується на одну секцію, в експлуатацію здається одна секція - після завершення будівництва МБУО втрачають силу, і можна отримувати МБУО на наступну секцію - проти такої послідовності аргументів поки що не знайшлось )) І таким чином, багатосекційний будинок буде ІІІ категорії. Такий само варіант дій проговорив недавно на одній з містобудівних рад в присутності голови місцевої ДАБІ, та купи чиновників. Аргументованих заперечень не отримав.

Висновок: В існуючій ситуації для проведення багатосекційного будинку по ІІІ категорії необхідно брати МБУО на кожну секцію окремо, при цьому в назві не повинно бути слів "комплекс" та "черга".

Понравилось! Не понравилось