1

Тема: Усадебный дом

Буду благодарен за подсказку!
У заказчика есть старый строительный паспорт на постройку жилого дома в селе. Он хочет построить дом с отличным от паспорта архитектурно-строительным решением. Согласно п.24 (Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 07.07.2011  N 109 ( z0912-11) ПЕРЕЛІК об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються)  : "Будівництво  садибних  (котеджних)   житлових   будинків, дачних  та  садових будинків загальною площею до 300 кв.м з числом надземних поверхів не більше двох,  в тому числі з  господарськими будівлями   та   спорудами,   індивідуальними   гаражами  в  межах відведення   земельних   ділянок   без    зміни    цільового    та функціонального призначення, що визначається будівельним паспортом земельної ділянки,  крім  проектної  документації  на  будівництво групи будинків (два будинки і більше)." градостроительные условия и ограничения не требуются, но как быть с паспортом? Или достаточно будет технического паспорта с БТИ?
Площадь застройки с гаражом 89 кв.м.

Понравилось! Не понравилось

2

Re: Усадебный дом

Александрович пишет:

... как быть с паспортом? Или достаточно будет технического паспорта с БТИ?
Площадь застройки с гаражом 89 кв.м.

Просто внесите изменения в строительный паспорт, если не нарушены минимальные противопожарные и санитарные расстояния. А если старый паспорт, то почитайте внимательно - что там не соответствует.

Понравилось! Не понравилось

3 Отредактировано Александрович (2014-08-29 12:50:10)

Re: Усадебный дом

consultant пишет:
Александрович пишет:

... как быть с паспортом? Или достаточно будет технического паспорта с БТИ?
Площадь застройки с гаражом 89 кв.м.

Просто внесите изменения в строительный паспорт, если не нарушены минимальные противопожарные и санитарные расстояния. А если старый паспорт, то почитайте внимательно - что там не соответствует.

Не соответствует абсолютно все!
место расположения дома, хозпостроек и т.д.
паспорт выдан еще в 1998году

P.S.: И еще вопрос: изменения в строительном паспорте архитектор (что именно архитектор знаю) на основании чего делает? нужен генплан с ситуацией или еще что? и кто это все делает? архитектор?
И еще один нюанс: паспорт на одного владельца, а заказчик имеет договор купли-продажи. Ему необходим новый паспорт или достаточно изменений в имеющийся на другую фамилию?

Понравилось! Не понравилось

4

Re: Усадебный дом

Александрович пишет:

...

Не соответствует абсолютно все!
место расположения дома, хозпостроек и т.д.
паспорт выдан еще в 1998году

...

Нинішній порядок будівництва на підставі повідомлення і "будівельного паспорта забудови земельної ділянки" введений згідно ст.34 закону "Про регулювання містобудівної діяльності". Все, що було до того - не має ніякого відношення до діючого порядку. 

- http://arhitektura.koda.gov.ua/pitannja … 1404208703

Понравилось! Не понравилось

5

Re: Усадебный дом

Я дико извиняюсь, но КТО БУДЕТ БЕСПЛАТНО ДЕЛАТЬ ЭСКИЗНЫЕ  НАМЕРЕНИЯ ЗАСТРОЙЩИКА(более дебильной формулировки трудно и придумать. А, нет, от одного чиновника от архитектуры еще слышала такой чудесный термин -"ПРОЕКТИРОВКА")? Давайте как-то уже определяться - или делать эскиз с ГАБАРИТНЫМИ РАЗМЕРАМИ(та еще формулировочка, супер) или(как сегодня) на коленке химическим карандашом на А4 пожилая дама пенсионного возраста в районном архитектурном отделе при райархитекторе чертит заказчику его СХЕМУ РАЗМЕЩЕНИЯ БЕСПЛАТНО. Маразм крепчает по-прежнему?

consultant пишет:
Александрович пишет:

...

Не соответствует абсолютно все!
место расположения дома, хозпостроек и т.д.
паспорт выдан еще в 1998году

...

Нинішній порядок будівництва на підставі повідомлення і "будівельного паспорта забудови земельної ділянки" введений згідно ст.34 закону "Про регулювання містобудівної діяльності". Все, що було до того - не має ніякого відношення до діючого порядку. 

- http://arhitektura.koda.gov.ua/pitannja … 1404208703

Понравилось! Не понравилось

6

Re: Усадебный дом

alena пишет:

Я дико извиняюсь, но КТО БУДЕТ БЕСПЛАТНО ДЕЛАТЬ ЭСКИЗНЫЕ  НАМЕРЕНИЯ ЗАСТРОЙЩИКА(более дебильной формулировки трудно и придумать. А, нет, от одного чиновника от архитектуры еще слышала такой чудесный термин -"ПРОЕКТИРОВКА")? Давайте как-то уже определяться - или делать эскиз с ГАБАРИТНЫМИ РАЗМЕРАМИ(та еще формулировочка, супер) или(как сегодня) на коленке химическим карандашом на А4 пожилая дама пенсионного возраста в районном архитектурном отделе при райархитекторе чертит заказчику его СХЕМУ РАЗМЕЩЕНИЯ БЕСПЛАТНО. Маразм крепчает по-прежнему?
...

Я обома руками за те, щоби щезли назавжди всі "безкоштовні" послуги. Мають бути тарифи на будь-які послуги органів влади громадянам. Прийшов за довідкою - заплати за папір і за час роботи клерка.

Але із ескізними намірами справа дещо інша. Стаття 27 закону "Про регулювання містобудівної діяльності" доручила Мінрегіону визначити перелік документів, які подаються для "безоплатного" отримання будівельного паспорта.

Головний документ із цього переліку - "ескізні наміри забудови". Цікаво, як розширювались вимоги до ескізу. Ось перша редакція від 05.07.2011:

"...ескіз намірів забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці,  фасади,  максимальні  відмітки  висотності, відстані до сусідніх земельних ділянок);"

А ось чинна редакція:

"…ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо);"

А тепер скажіть мені, навіщо була ця додаткова (підкреслена) інформація? Де вона використовується в паспорті? Основний графічний матеріал паспорта - це схема забудови земельної ділянки. Її зміст не помінявся абсолютно. Якщо в схемі треба проставляти "мінімальні відстані від об'єкта будівництва ...", то питається - навіщо фіксовані габаритні розміри планів? Це ж не прив'язка, а визначення плями на земельній ділянці, де будинок може вільно пересуватись вздовж лінії регулювання забудови (в межах, визначених мінімальними відстанями).

Питання друге. Навіщо вимагати виконання ескізу "ліцензованою організацією", "сертифікованим архітектором" та інше марення місцевих органів влади? Невже ніхто не читав статтю 19 закону "Про архітектурну діяльність"? Якщо хто не знає, то ескізні проектні матеріали не потребують наявності у автора кваліфікаційного сертифіката. Про ліцензування ескізних матеріалів взагалі не хочеться обговорювати.

В результаті, гроші за ескізні наміри забудови викидаються на вітер. Потім доводиться міняти габарити (площу забудови), міняти фасади, тощо. Як правило, первинний задум постійно змінюється, особливо, якщо будівництво розтягується на роки. Так навіщо штучно створювати непотрібні перешкоди?

Тепер поглянемо на проблему з іншої точки зору. Кожен із нас вважає себе лікарем, вчителем і будівельником. Всі займаються самолікуванням, виховують дітей і постійно щось ремонтують в домі. Та будівництво у цьому переліку - це більш специфічна діяльність. Людина, яка прожила все життя в сараї, може побудувати тільки більш комфортний сарай. Щоб перейти на більш високий щабель, треба мати базові знання про будівництво і постійно їх актуалізувати. Треба знати про новітні досягнення, враховувати чужий негативний досвід... Коротше, якщо хочете, щоб у вас дім був кращий за сусідський, хоча би проконсультуйтесь у спеціалістів, для основних будівельних і монтажних робіт найміть найкращих виконавців. Тоді не будете раз-по-раз міняти проводку, чистити каналізацію чи ремонтувати фасади.

Понравилось! +1 Не понравилось