26 Отредактировано vladgla (2014-05-29 11:52:04)

Re: НСАУ вийшов на шлях боротьби за місце архітекторів під сонцем

Kyrylo Chuyko пишет:

Реалізується це все регламентацією матеріалів, висотності, парцеляції (поділу як планувального так і фасадного, що особливо важливо у рядовій забудові). Але в жодному разі не робиться прямого копіювання.

Прямое копирование невозможно в принципе, об этом речь и не шла. А вот следование архитектурному стилю (архаичному в данном случае) очень сложно описать параметрически, с помощью только цифр. И тогда в тексте требований местной власти к застройке возникают слова *пропорции", "парцеляції" и пр., вызывающие необходимость архитектурной (а значит - личностной) трактовки. Но вот это уже и есть прямой путь к коррупции, чего сейчас хотелось бы избежать.

Понравилось! Не понравилось

27

vladgla,
корупція розбивається за рахунок активної участі громади - не буде ж автор проекту давати кожному хабаря

28

vladgla пишет:
Kyrylo Chuyko пишет:

Реалізується це все регламентацією матеріалів, висотності, парцеляції (поділу як планувального так і фасадного, що особливо важливо у рядовій забудові). Але в жодному разі не робиться прямого копіювання.

Прямое копирование невозможно в принципе, об этом речь и не шла. А вот следование архитектурному стилю (архаичному в данном случае) очень сложно описать параметрически, с помощью только цифр. И тогда в тексте требований местной власти к застройке возникают слова *пропорции", "парцеляції" и пр., вызывающие необходимость архитектурной (а значит - личностной) трактовки. Но вот это уже и есть прямой путь к коррупции, чего сейчас хотелось бы избежать.

Тоді визначаються певні математично-геометричні обмеження. Висота, поверховість, площа забудови, протипожежні/санітарні розриви, кількість місць для стоянки авто, необхідна інфраструктура, матеріали опорядження, кут нахилу даху, колір віконних рам. Решта - на розсуд автора та під його репутаційну відповідальність.

29

"...протипожежні/санітарні розриви, кількість місць для стоянки авто, необхідна інфраструктура,... "
Ці параметри хай визначають норми та зонінг :)

30

renko пишет:

"...протипожежні/санітарні розриви, кількість місць для стоянки авто, необхідна інфраструктура,... "
Ці параметри хай визначають норми та зонінг :)

Взагалі може бути загальнодоступний генплан, де можна побачити призначення та обмеження для кожної ділянки.

31

Kyrylo Chuyko,
не може, а має бути.
В тій самій Польші всі генплани загальнодоступні, вірніше не генплан лише, а й зонінг, наявність мереж і т.д. Тобто на сайті міської ради можна подивитись любу ділянку де вже все прописано. Якщо за межами генплану тоді вже видають містобудівні умови.
А в нас генплан це неякісна картинка без жодної інформації, хіба що районування і все.

32

Микола пишет:

Kyrylo Chuyko,
не може, а має бути.
В тій самій Польші всі генплани загальнодоступні, вірніше не генплан лише, а й зонінг, наявність мереж і т.д. Тобто на сайті міської ради можна подивитись любу ділянку де вже все прописано. Якщо за межами генплану тоді вже видають містобудівні умови.
А в нас генплан це неякісна картинка без жодної інформації, хіба що районування і все.

Я спершу  й написав "має бути", але потім переправив. Подумав що спочатку варто було б ті генплани просто у вільний доступ викласти.  Хоча якщо змінювати систему, то вже повністю. Але для цього необхідна залізна воля.

33

НСАУ пишет:

Документи V пленуму правління НСАУ ХVІІ скликання
... Остаточно затверджено «Положення про Архітектурну палату Національної спілки архітекторів України». Віце-президент НСАУ О. П. Чижевський представив проекти «Типового положення про регіональні відділення Архітектурної палати Національної спілки архітекторів України» і «Рекомендації про порядок створення регіональних відділень Архітектурної Палати України І скликання». Запрошуємо колег висловити свою точку зору щодо цих документів. ...

http://www.nsau.org/%D0%A1%D1%82%D0%B0% … 0%BD%D1%8F

34

тобто без мене мене оженили. Я сертифікований архітектор, але не є членом НАСУ, та не маю бажання вступати в цю Палату - то получається що мене позбавлять сертифіката.
Крім того з огляду на можливу відміну сертифікатів взагалі цей критерій написаний як казав один політичний персонаж "как-то по-дебільному"
Також цікавою є вимога надавати на вимогу Палати проектні роботи та договора. А не забагато повноважень на себе бере громадська організація?

одразу пригадуються слова Чорномирдині "у нас яку партію не створюй - тримаєш КПРС". Так і тут - яку б громадську організацію не організовували получають всю ту же бюрократичну структуру, яких і так до біса нашій державі.

Понравилось! +2 Не понравилось

35

Микола пишет:

тобто без мене мене оженили. Я сертифікований архітектор, але не є членом НАСУ, та не маю бажання вступати в цю Палату - то получається що мене позбавлять сертифіката.
Крім того з огляду на можливу відміну сертифікатів взагалі цей критерій написаний як казав один політичний персонаж "как-то по-дебільному"
Також цікавою є вимога надавати на вимогу Палати проектні роботи та договора. А не забагато повноважень на себе бере громадська організація?

одразу пригадуються слова Чорномирдині "у нас яку партію не створюй - тримаєш КПРС". Так і тут - яку б громадську організацію не організовували получають всю ту же бюрократичну структуру, яких і так до біса нашій державі.

А можна докладніше про відміну сертифікатів? А то скоро планую саме його отримати, тому важлива вся інформація.

36

А Ви ще мали сумнів, що керівники та організатори цієї Палати не були "членами КПСС"? Шкода.

Микола пишет:

Понравилось! +1 Не понравилось