26

Re: Как строителю стать архитектором

Микола пишет:

взагалі вся затія з будівельним паспортом створена для того щоб потім народ штрафувати - мінімальні зміни і ДАБІ при здачі в експлуатацію виписує штраф

А які зміни можуть бути, якщо проекту нема? Хіба через незнання люди почнуть робити все самі, незнаючи порушувати норми, і в результаті потім мати проблеми з прийняттям в експлуатацію.

Закон законом, але мене цікавить - в реальних умовах може прийти людина в управління архітектури, сказати "хочу хату 10х12м", або принести на коліні намальовані її габарити, - і їй видадуть будівельний паспорт?

27

На рахунок змін: я думаю, що мається на увазі відхилення від ТЕП, які вказуються у повідомлені для інспекції ДАБК (якщо цифри не сходяться, наприклад збільшена загальна площа, тоді інспекція має повне право штрафувати).
Щодо технології видачи будівельного паспорту: для того щоб його видати архітектурі необхідно надати ескіз намірів забудови (форма законодавчо не розписана, але по суті, це ескізний проект), чи потрібна печатка на цей ескіз, форма ескізу, чи потрібна геологія та геодезія - це все залежить від районного (міського) архітектора.
Знаю, коли для одного міста рисуєш ЕП (плани, фасади, генплан) без штампів та печатки, а для іншого - необхідно ЕП з печаткою фірми, розроблений генплан (якщо в селі, то ще робиш топогеодезичню зйомку, також з печаткою) та геологію.
От, так-то

Понравилось! Не понравилось

28

згоден що це золоте дно для районного/міського архітектора

29

Kyrylo Chuyko
все залежить  від районного архітектора, сам бачив що до районного приходили з журналом, показували картинку і на неї видавали будівельний паспорт

30

Arizona пишет:

На рахунок змін: я думаю, що мається на увазі відхилення від ТЕП, які вказуються у повідомлені для інспекції ДАБК (якщо цифри не сходяться, наприклад збільшена загальна площа, тоді інспекція має повне право штрафувати).
Щодо технології видачи будівельного паспорту: для того щоб його видати архітектурі необхідно надати ескіз намірів забудови (форма законодавчо не розписана, але по суті, це ескізний проект), чи потрібна печатка на цей ескіз, форма ескізу, чи потрібна геологія та геодезія - це все залежить від районного (міського) архітектора.
Знаю, коли для одного міста рисуєш ЕП (плани, фасади, генплан) без штампів та печатки, а для іншого - необхідно ЕП з печаткою фірми, розроблений генплан (якщо в селі, то ще робиш топогеодезичню зйомку, також з печаткою) та геологію.
От, так-то

Тепер стає зрозуміло, що залежить від конкретного місця та людини.
Стосовно загальної площі - як її тоді визначити, якщо немає ні планування, ні навіть ескізного проекту? Та й на етапі ескізного проекту площу точно не визначити. Це не кажучи про те, що при будівництві площа не зійдеться з записаною в будівельному паспорті. А то за різницю в 0.3 кв.м. теж можна оштрафувати. Хіба встановити розмір будівлі у плані, її висоту, відступи від меж, і найважливіше - площу до 300 кв.м. (в принципі це й записано в порядку видачі будівельного паспорту). Графічна інформація - те, що раніше було містобудівним обгрунтуванням. Правильно?

31

та ніби так,  побачимо за рік-два до чого це призведе