1

Тема: ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд

З першого квітня 2019 року вступає в дію новий ДБН.
Є в ньому такі пункти, які змінять принципово підходи до проектування вхідних груп та під'їздів житлових будинків, а також призведуть до збільшення витрат на будівництво.

Пункт 6.1.1
...усі входи і виходи з будівлі, в тому числі евакуаційні, врівень з землею без влаштування ганку.
При реконструкції...допускається зберігання ганку заввишки не більше 0.15 мм від рівня вимощення або тротуару. В такому випадку необхідно улаштувати пандус.
(тобто тільки в такому випадку).

Отже ніяких пандусів та ганків. Вхід з рівня землі. Щоб вода не затікала в будівлю через поріг - планувати рельєф, дощова каналізація.

Пункт 6.3.1.1
Ширина маршу сходів в середині будівлі повинна бути не менше ніж 1,35 м. (відповідно і глибина проміжних майданчиків не менше ширини маршів).
Тобто збільшуються розміри сходових клітин.

Пункт 6.3.2.1
При реконструкції будівель і споруд внутрішні сходи до рівня першого поверху можуть бути дубльовані пандусами. У випадку розміщення приміщень на поверхах вище або нижче поверху основного входу до будинку (першого поверху) допускається застосування підйомників з вертикальним або паралельно до нахилу сходів переміщенням
Тобто пандуси замість вулиці тепер треба робити в будівлі (або підйомники).

Пункт 6.3.3.1
Житлові будинки і громадські будівлі та споруди слід обладнувати пасажирськими ліфтами та підйомниками (нахиленими або вертикальними піднімальними платформами) у випадку розміщення приміщень на поверхах вище або нижче поверху основного входу до будівлі (першого поверху)...
При новому будівництві житлових будинків для забезпечення вертикального переміщення від рівня входу в житловий будинок до рівня першого поверху і вище слід застосовувати ліфти із прохідною кабіною
.

Тобто тепер встановлення ліфта обов'язкове для всіх громадських та житлових будівель, незалежно від поверховості (два і більше поверха або цокольний поверх).
І ліфт цей з такою кабіною, що зазвичай його вантажопідйомність 1000 кг. А якщо у вас вхід і перший поверх на різних відмітках, то потрібно ліфт з прохідною кабіною (на кшталт лікарняних).

Ну і крім того є ще купа вимог до розміщення інформаційних вказівок та сигнальних засобів, що призведе до необхідності розробки ще одного розділу проекту з кресленнями на яких буде показано їх розміщення.

Понравилось! +4 Не понравилось

2

Re: ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд

Тепер постає цікаве питання, відповідно до ДБН Інклюзивність, МГН передбачаються обовязково на всіх поверхач чи ні? Оскільки, якщо так, то як мінімум один ліфт повинен бути пожежним починаючи з другого поверху. Як на мене новий ДБН знову залишає якісь незрозумілі прогалини.

Якщо порівняти вимоги до ліфтів у чотирьох -  ДБН Пожежна безпека, Доступність, Інклюзивність та Громадські будинки, то скрізь це звучить по різному. Якщо зібрати все до купи, то маємо чітку вимогу ДБН Громадські будинки проектувати пожежний ліфт у будівлях 2 поверхи і більше, де можуть бути інваліди, а новий ДБН Інклюзивність вимагає забезпечувати рівний доступ до усіх приміщень громадських будівель усіх категорій населення.
Отже будь-яка громадська будівля 2 поверхи і більше має бути запроектована з ліфтом, до якого висуваються такі ж вимоги, як для пожежного, навіщо тоді посилатися на ДБН Пожежна безпека, де сказано що пожежний ліфт має бути вище відмітки 26,5м?  По житловим будинкам також не до кінця ясно, чому не можна було чітко написати - у житлових будинках забезпечити евакуацію інвалідів шляхом улаштування простінку на балконі, якщо ні, то шляхом організації пожежобезпечних зон на кожному поверсі+пожежний ліфт. А так знову - ні вашим ні нашим.

Інше питання - чому знову нема чіткого пояснення, з якого перепаду висот потрібно улаштовувати поручні пандуса. Якшо перепад, скажімо, до 10 см. Або відсутнє чітке визначення терміну пандус,чи можна вважати тротуар з ухилом 0,05%, що веде до входу у будівлю, пандусом і чи потрібні у такому разі поручні.

В тексті мінімальна ширина тамбура 2,2м, а на картинці №7 всі тамбури менші 2,2. Чому вірити?

Понравилось! +3 Не понравилось