1 Отредактировано consultant (2014-02-25 11:25:36)

Тема: Проект ПКМУ про І-V категорії складності

На сайті Мінрегіону є анонсований раніше ( http://archiforum.org.ua/viewtopic.php? … mp;login=1 , пост 145) проект постанови КМУ "Про затвердження Порядку віднесення об’єктів будівництва до I – V категорій складності"

http://minregion.gov.ua/regulatory/proe … la-586138/

Ні екологічного переліку об'єктів, ні переліку цивільного захисту нема і близько.

Проект має погоджуватись з:
   - Міністерством економічного розвитку і торгівлі,
   - Міністерством фінансів,
   - Міністерством промислової політики,
   - Міністерством інфраструктури,
   - Міністерством екології та природних ресурсів,
   - Міністерством енергетики та вугільної промисловості,
   - Державною службою України з надзвичайних ситуацій,
   - Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва,
   - Державною архітектурно-будівельною інспекцією,
а також буде проведена правова експертиза у Міністерстві юстиції.

Хто-небудь може розшифрувати такі набори слів:

" ... 7. До IV категорії складності відносяться об’єкти будівництва з класом середніх наслідків (відповідальності) СС2, які мають хоча б одну з таких ознак:
1) є об’єктами підвищеної екологічної небезпеки, які за результатами ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів визначено як такі, що можуть призвести до надзвичайної ситуації регіонального і місцевого рівня; ... " ???

або:

" ... 8. До V категорії складності відносяться об’єкти будівництва з класом значних наслідків (відповідальності) СС3, які мають хоча б одну з таких
ознак:
... 2) є об’єктами підвищеної екологічної небезпеки, які за результатами ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів визначено як такі, що можуть призвести до надзвичайної ситуації державного рівня; ..." ???

Давайте разом розбиратися покроково.

1. В Пояснювальній записці посилаються тільки на один закон - "Про регулювання містобудівної діяльності". Там є стаття 32. Законні підстави і обмеження такі: категорій має бути 5, вони визначаються на підставі класу наслідків об'єкту будівництва, відповідно до будівельних норм і стандартів, КМУ уповноважений визначати порядок віднесення об'єктів тільки до IV та V категорій, уповноважуються відносити об'єкт будівництва до певної категорії тільки проектувальник і замовник.

2. Відразу виникає безліч питань. А як визначати категорію складності для об'єктів нерухомості? Наприклад, для визначення обов'язковості періодичних обстежень і паспортизації. Чому в закон спочатку не внесли зміни, щоб дати законні підстави для КМУ визначати порядок віднесення до І-ІІІ категорій? Із якого бодуна КМУ уповноважує інспекцію визначати категорію складності для самобуду, якщо закон не дає таких повноважень? Хто уповноважений визначати категорію складності для об'єктів, які будуються на підставі будівельного паспорту? Звідки появилися "об'єкти підвищеної екологічної небезпеки", яке вони мають відношення до "ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів" та до "надзвичайної ситуації регіонального і місцевого рівня, або державного рівня"?

3. Виникає відчуття, що у голові авторів проекту екологія і надзвичайні ситуації сплелися в один клубок. Слід розрізняти "надзвичайні ситуації" і "надзвичайні екологічні ситуації". Нехай почитають, що це таке. Рекомендую ознайомитися із Кодексом цивільного захисту (ст.2, п.24) і законом "Про охорону навколишнього природного середовища" (ст.65-66).

4. Об'єкти підвищеної екологічної небезпеки - це не потенційно небезпечні об'єкти. Результатом ідентифікації ПНО будуть два класи ОПН, а не рівень НС. Рівень НС тільки планується диференціювати за результатами прогнозування - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp … 3511=48814  Якщо приймуть цей законопроект, то до ОПН віднесуть всі НС не нижче регіонального рівня, а у ПНО буде об'єктовий рівень. Звідки взяли місцевий і регіональний для IV категорії, якщо місцевий рівень для інфраструктури - це IІІ категорія?

Понравилось! Не понравилось

2 Отредактировано consultant (2014-03-01 13:23:16)

Re: Проект ПКМУ про І-V категорії складності

Пропоную наступні зауваження до проекту постанови КМУ "Про затвердження Порядку віднесення об’єктів будівництва до I – V категорій складності" (опубліковано на сайті Мінрегіону 08.02.2014) - у вкладенні.

Статус: Прийнято до розгляду

Post's attachments

Иконка вложений Обговорення 26-02-2014 в Держпідприємництво.doc 51.5 Кб, 415 скачиваний с 2014-03-01 

Понравилось! +2 Не понравилось

3

Re: Проект ПКМУ про І-V категорії складності

consultant пишет:

Пропоную наступні зауваження до проекту постанови КМУ "Про затвердження Порядку віднесення об’єктів будівництва до I – V категорій складності" (опубліковано на сайті Мінрегіону 08.02.2014) - у вкладенні.
...

Протягом тижня - відповідь (у вкладенні). Сприйняли звернення із ентузіазмом. Мабуть, сподобалась фраза: "Проект свідчить про низьку кваліфікацію авторів і відсутність елементарних знань у сферах цивільного захисту та охорони навколишнього природного середовища".

Це було моє останнє звернення із приводу проектів і діючих нормативно-правових актів "папєрєдніков". Буду дуже щасливим, якщо приводи для звернень закінчаться.

Post's attachments

Иконка вложений Держпідприємництво-06-03-2014-обговорення.jpg 104.91 Кб, 433 скачиваний с 2014-03-07 

Понравилось! Не понравилось