1 Отредактировано UpInSmouke (2012-03-30 10:37:07)

Тема: С чего начинать перепланировку квартиры?

День добрый!
Кто сможет подсказать процесс перепланировки квартиры по закону в Киеве - с каких разрешений, документов нужно начинать, куда потом идти с проектом, у кого согласовывать, как ввести в эксплуатацию и подтвердить право собственности. Да и проанализировать хочу в связи с новым законодательством.
Это процесс мне знаком для Донецка (проект-стройка-тех. заключение-тех. паспорт БТИ-заявление-декларация и т. д.), но все проводилось, как самовольное строительство, завершенное в 2008 году (это позволял тех. паспорт БТИ, если он был составлен, в крайнем случае, в середине 2008 г.). Само собой, проект никому не показывался, кроме заказчика. Случаев, как делать по закону, начиная с 2009 г. в моей практике не было.
Спасибо за любую информацию.

Понравилось! Не понравилось

2 Отредактировано consultant (2013-06-07 11:58:49)

Re: С чего начинать перепланировку квартиры?

По материалам http://archipost.info/2013/05/07/deregu … nuvannya/:

Дерегуляція – переобладнання і перепланування


Цитата:“Роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в несучі та огороджувальні конструкції чи інженерні системи, здійснюються наймачем без отримання дозволу чи іншого документа, який дає право на їх виконання.…”

Джерело: Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переобладнання та перепланування жилих приміщень” - http://minregion.gov.ua/index.php?optio … mp;lang=uk

P.S.: нова адреса файлу: http://minregion.gov.ua/regulatory/proe … rimishhen/

Коментар: Це рідкісний Законопроект Мінрегіону, який викликає у мене неймовірне захоплення. Сьогодні   Держпідприємництво погодило цей законопроект - http://news.dtkt.ua/ua/show/24081

Давайте згадаємо нормативно-правові акти, які викликали появу цього законопроекту.

    На сьогодні діють  “Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій” - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0927-05. В термінології «Правил…» роботи з переобладнання та перепланування є складовими реконструкції житлового будинку:

«Реконструкція жилого  будинку  -  комплекс будівельних робіт, спрямованих  на поліпшення  експлуатаційних  показників  приміщень житлового  будинку  шляхом  їх  перепланування  та переобладнання, надбудови,  вбудови,  прибудови  з   одночасним   приведенням   їх показників відповідно до нормативно-технічних вимог.»

«1.4.1. Переобладнання і перепланування жилих будинків,  жилих і  нежилих  у  жилих  будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу  виконавчого  комітету  місцевої  Ради  народних депутатів відповідно до законодавства.»

«1.4.3. До  елементів перепланування жилих приміщень належать: перенесення і розбирання перегородок,  перенесення  і  влаштування дверних   прорізів,   улаштування   і  переустаткування  тамбурів, прибудова  балконів  на  рівні  перших  поверхів  багатоповерхових будинків.»

     Діючий маразматичний  “Житловий кодекс Української РСР” - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5464-10/page2 , крім дозволу виконкому місцевої Ради, вимагає ще й згоду наймача і членів сім’ї, та ще й наймодавця (ст.100). Для приватизованого житла необхідно отримувати тільки дозвіл виконкому місцевої Ради (ст.152). В «Житловому кодексі…» переобладнання і перепланування віднесено не до реконструкції, а до капітального ремонту. У випадку самовільного переобладнання чи перепланування відповідальність полягала в приведенні приміщення в попередній стан за власний рахунок. Стаття 189 передбачає відповідальність за самовільне переобладнання та перепланування згідно законодавству.
    КУПАП (ст.96) - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/80731-10/page4 передбачає адміністративну відповідальність за порушення вимог законодавства під час, зокрема, реконструкції або капремонту. Наприклад, за відсутність дозволу на переобладнання чи перепланування для початку – від 170 до 850 грн.
    Інструкція про порядок проведення технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна - http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0582-01  – встановлює перелік об’єктів, які не являються самочинним будівництвом. Цей перелік був суттєво скоригований судовим рішенням:
    Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.12.2012 у справі № 2а-14930/12/2670 http://document.ua/pro-chastkove-viznan … 29164.html – де більшість видів робіт, наприклад, “зміна призначення господарських будівель”, “об’єднання приміщень кухні і житлової кімнати в єдину кухню-їдальню, улаштування мансардних приміщень в межах простору горищ будинку (при спільній частковій власності за згодою всіх співвласників)”, тощо… були скасовані формулюванням :  “скасувати та виключити” .

Що ж нам дає цей законопроект? Фактично, цим законопроектом виконкоми місцевих Рад остаточно відлучаються від видачі будь-яких дозволів, пов’язаних із будівництвом. Адже, якщо будуть втручання в несучі чи огороджуючі конструкції, чи в інженерні системи, то це буде або капітальний ремонт, або реконструкція. А тут вже командує інспекція ДАБК!

Іще цікавий момент – переобладнання і перепланування не зможе бути самочинним (самовільним). А значить, ніхто не зможе штрафувати, ліплячи “горбатого до стіни” і мотивуючи це статтями для реконструкції і капремонту – Відповідальність за самочинне перепланування - http://minregion.gov.ua/index.php?optio … mp;lang=uk

В чому криється найбільша небезпека? Межа між переобладнанням (переплануванням)  та реконструкцією (капремонтом) надзвичайно тонка.  Тому рекомендую перед початком робіт виконати технічне обстеження будівельного об’єкта, щоб завжди мати під рукою виправдувальний документ, який підтвердить, що ви не займаєтесь реконструкцією (капітальним ремонтом). Для прикладу:

- встановлення лічильників на воду, газ – це реконструкція чи переобладнання?

- заміна регістрів на сучасні батареї опалення, встановлення додаткових батарей – це реконструкція чи переобладнання?

- встановлення електричного бойлера, або найпростішого підігрівача води – це реконструкція чи переобладнання?

- обладнання кухні посудомийкою, пральною машиною, електрокомбайном, хлібопічкою, мікрохвильовкою, телевізором… – це реконструкція чи переобладнання?

- демонтаж ненесучої перегородки між кімнатою і кухнею із електроплитою – це реконструкція чи перепланування?

Понравилось! +1 Не понравилось

3 Отредактировано UpInSmouke (2013-05-07 15:27:56)

Re: С чего начинать перепланировку квартиры?

Дякую за відповідь!
Ось що в результаті має бути, якщо з'явиться проект :
- креслення у проекті на два аркуша А3;
- пояснювальна записка, яка доводить, що не є реконструкція, а що є переобладнання/перепланування - сторінок 6/7 із посиланням на статті законів, судові рішення і т. д. - бо в ДАБК на цей час працюють переважно юристи... :-)))

Тему можна закривати.

Понравилось! Не понравилось

4

Re: С чего начинать перепланировку квартиры?

UpInSmouke пишет:

...
Тему можна закривати.

Ой, не кажіть "гоп"!
Це ж тільки проект...

Понравилось! Не понравилось

5

Re: С чего начинать перепланировку квартиры?

Не планував у цей день нікуди і нічого писати. Дідько мене смикнув подивитися новини. Мало того, що сусід у цей день на радість усьому дому ріже болгаркою плитку для ванної. Мало того, що в моєму селі провели День Перемоги вчора - сволота, все зробили в робочий день, щоб "мобілізувати" держслужбовців. Колись, пам'ятаю, я в 1965 році виступав на відкритті цього пам'ятника. Проклали асфальту 12 км, приїхали із області, із Москви, Ташкенту... всі живі учасники форсування річки на напрямку головного удару. Сотні імен викарбувані на плитах братських могил.

Пам'ятаю розповіді вцілілих бійців на піонерському вогнищі увечері, які спростовували всю брехню, яку ми чули від партійних робітників на мітингу. Як через плавні, по груди у березневій воді із гвинтівками над головою, а потім 12 км марш-кидок до залізниці. Як потім втікали від автоматників, кидали і зброю, і боєприпаси, щоб перепливти річку назад...

Перший тиждень мого навчання в школі запам'ятався вибухом гранати, яку мої однокласники знайшли на подвір'ї школи - "эхо войны"...

Мабуть, із того часу у мене виховане несприйняття брехні і несправедливості. Інакше, як можна розцінити таку публікацію: "В Украине могут запретить самостоятельную перепланировку жилых домов" - http://donbass.ua/news/economy/2013/05/ … domov.html

Це ж скільки треба випити, щоб вигадати такий заголовок?

Понравилось! Не понравилось

6 Отредактировано consultant (2013-05-10 19:44:18)

Re: С чего начинать перепланировку квартиры?

Для сміху покажу історію, як "лоханувся" Окружний адміністративний суд Києва, коли скасував "ПОРЯДОК перепланування житлових та нежитлових приміщень у будинках у місті Києві" - http://document.ua/pro-pereplanuvannja- … 19904.html

Суд посилався на ДБН А.2.2-3-2004. Це відбувалося на засіданні 28.08.2012 року. Виникає питання - що за лохи були послані Київрадою відповідати за позовом? Адже із 01.07.2012 р. ДБН А.2.2-3-2004 був замінений на ДБН А.2.2-3-2012! Я можу зрозуміти інспекцію, яка, мабуть, подавала позов, коли ще діяв ДБН А.2.2-3-2004. Можна зрозуміти суд, який не повинен знати ці технічні тонкощі. Але ж була можливість відхилити позов, побудований на документах, що втратили чинність!!!

А якби в світлих головах відповідача була хоч одна звивина, то можливо було взагалі відкинути позов, як такий, що містить взаємозаперечуванні аргументи. Стрижневий аргумент суду:

"З аналізу вищезазначених норм законів Суд приходить до висновку, що реконструкція - це комплекс будівельних робіт, спрямованих на поліпшення експлуатаційних показників приміщень житлового будинку шляхом їх перепланування і переобладнання, надбудови, вбудовування, прибудови з одночасним приведенням їх показників у відповідність з нормативно-технічними вимогами, а отже до компетенції Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю входить надання дозволу на виконання будівельних робіт та здійснення контролю за будівельними роботами"

Пам'ятаєте звідки це формулювання? “Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій”:

«Реконструкція жилого  будинку  -  комплекс будівельних робіт, спрямованих  на поліпшення  експлуатаційних  показників  приміщень житлового  будинку  шляхом  їх  перепланування  та переобладнання, надбудови,  вбудови,  прибудови  з   одночасним   приведенням   їх показників відповідно до нормативно-технічних вимог.»

Так що, ніяка це не норма закону. Суд пересмикує.

Якщо вже і посилаються на ці комунхозівські правила, то треба було вже посилатися і на інші пункти:

"     1.4.1. Переобладнання і перепланування жилих будинків,  жилих
і  нежилих  у  жилих  будинках приміщень дозволяється робити після
одержання дозволу  виконавчого  комітету  місцевої  Ради  народних
депутатів відповідно до законодавства."

Натомість, суд товче воду у ступі:
- " здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, ... місцевих правил забудови населених пунктів"
- "отримувати в установленому законодавством порядку дозвіл на виконання робіт"...

Згідно законодавству, якраз і потрібно було отримувати дозвіл на переобладнання і перепланування у місцевому виконкомі. В архітектурних законах ви не знайдете жодного згадування про якийсь дозвіл на переобладнання, перепланування, та й на технічне переоснащення, до речі.

Все вищесказане підкреслює важливість законопроекту. От якби заодно ще й скасували всі законодавчі акти, в яких містяться протилежні твердження!

Понравилось! Не понравилось

7 Отредактировано consultant (2013-05-12 09:06:48)

Re: С чего начинать перепланировку квартиры?

На відміну від стольного граду, в далекій провінції все відбувається інакше: http://ngik.gorsovet.mk.ua/ru/showdoc/?doc=17023

Чим займається районна адміністрація (відділ міськвиконкому):

4.9.5. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання, перепланування та реконструкцію житлового будинку, що належить громадянинові на праві приватної власності, реконструкцію та будівництво господарчих будівель та споруд на території існуючих домоволодінь на підставі позитивних висновків відповідних служб (управління містобудування та архітектури, СЕС, МНС).

4.9.6. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання та перепланування квартир, кімнат у гуртожитках без внесення змін у несучі конструкції, улаштування балконів та лоджій без додаткового надання земельної ділянки (з метою поліпшення житлових умов у багатоквартирних житлових будинках) на підставі позитивних висновків відповідних служб (управління містобудування та архітектури, СЕС, МНС).

4.9.8. Підготовка та подання до суду від імені міської ради позовних заяв щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, розташованих на землях територіальної громади міста.

4.9.9. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм і правил.

4.9.10. Видання розпоряджень про погодження прийняття приватних будівель, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, в експлуатацію на підставі позитивних висновків відповідних служб (СЕС, МНС, управління містобудування та архітектури) та висновку про технічний стан будівлі, наданий організацією, яка має відповідну ліцензію на цей вид діяльності.

4.9.11. Видання розпоряджень про готовність квартир, кімнат та приміщень у гуртожитках, житлових будинків, господарських споруд і будівель, садових (дачних) будинків, будинків рибалок та гаражів, у тому числі споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, до експлуатації на підставі позитивних висновків відповідних служб (СЕС, МНС, управління містобудування та архітектури) та висновку про технічний стан будівлі, наданий організацією, яка має відповідну ліцензію на цей вид діяльності.


"Страна непуганных идиотов, пора пугнуть" (Илья Файзильберг) - http://icite.ru/15123/citaty/ilf_ilya/s … otov_pora.

- http://www.youtube.com/watch?v=RPCCLf1i7qc

Понравилось! Не понравилось

8 Отредактировано consultant (2013-05-12 09:24:36)

Re: С чего начинать перепланировку квартиры?

consultant пишет:

..."Страна непуганных идиотов, пора пугнуть" (Илья Файзильберг)

Для підвищення кваліфікації нагадую видатним місцевим архітекторам прописні істини:

1. Відповідно до ч. 2 статті 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», дозвіл на виконання будівельних робіт видається органами державного архітектурно-будівельного контролю. Реконструкція і будівництво, а також знесення об'єкта в ходять до комплексу робіт, пов'язаних із створенням об'єкта архітектури (Закон України "Про архітектурну діяльність", стаття 4).

2. Дії щодо самочинного будівництва належать до компетенції Держархбудінспекції, згідно з ч. 1 ст. 38 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Терміну "самовільно побудованих " зараз в законодавстві не існує.

3. "...погодження прийняття приватних будівель, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, в експлуатацію" - це функція Держархбудінспекції (Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності", розділ V Прикінцеві положення, п.9).

Понравилось! +1 Не понравилось

9

Re: С чего начинать перепланировку квартиры?

Іще один приклад абсолютної колективної безграмотності: http://ngik.gorsovet.mk.ua/ru/showdoc/?doc=21463

"виконком міської ради
ВИРІШИВ:
1.Погодити фізичній особі-підприємцю ХХХХХХХХХХХХХХ  одержання вихідних даних на проектування та здійснення ремонтно-будівельних робіт... "

Згідно статті 29 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності":

"...2.   Фізична  або  юридична  особа,  яка  подала  виконавчому
органові  сільської,  селищної, міської ради або у разі розміщення
земельної ділянки за межами населених пунктів - районній державній
адміністрації  заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що
перебуває  у  власності  або  користуванні  такої  особи,  повинна
одержати  містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта
будівництва..."

На цьому функція виконавчого органу закінчується.

Інші складові вихідних даних (технічні умови і завдання на проектування) отримуються замовником без участі виконавчого органу, а договір про пайову участь може бути укладений тільки після отримання технічних умов. Адже розмір пайової участі може бути зменшеним на суму кошторисної вартості інфраструктури поза межами земельної ділянки.

Технічні умови повинні відповідати, зокрема,  намірам заявника  щодо  забудови земельної ділянки. Для їх отримання достатньо написати заяву. Ніде в законі я не знайшов, що для отримання технічних умов або для складання завдання на проектування необхідно отримати дозвіл виконкому. Невже всі такі дурні? Мабуть я чогось не знаю.

Понравилось! Не понравилось